LIMITOVANÁ EDICE

Bez názvu-5.png

MINIPIVOVAR TVARG

SUROVINY

Vaříme pivo z vody, moravského sladu, chmele a pivovarských kvasinek. Na poctivé řemeslo dohlíží vrchní sládek David Kapsia. Do pivovaru přináší své zkušenosti z pivovarnického světa nejen z minipivovaru Kosíř. Pod značkou TVARG vaříme tradiční  ležáky, ale také řadu svrchně kvašených piv, jejichž obliba roste. V průběhu roku přichází na scénu sezónní speciály. 

TECHNOLOGIE

Pivo TVARG vaříme na třínádobové varně o objemu 20 hl. Varna je složena z rmutomladinové pánve, scezovací kádě a whirlpoolu. Primární kvašení spodně kvašených piv u nás probíhá na otevřené spílečné kádi o objemu 3 x 20 hl. Svrchně kvašená piva zrají v cylindrokonických tancích.  Na ležení piva využíváme 6 ležáckých tanků o objemu 20 hl při teplotě 2-4 stupně. Pivo TVARG není pasterováno ani filtrováno, proto musí být skladováno v chladu a temnu. 

ZÁKLADNÍ ŘADA

TVARG 11% LEŽÁK

Spodně kvašený ležák plzeňského typu je uvařen tradiční metodou s využitím kvašení na otevřené spilce. Ležák se vyznačuje vyšší plností a příjemnou nahořklou chutí s nádherným chmelovým aroma.

KEG SUD 50L, 30L, 20L

SKLENĚNÁ LÁHEV 0,75l, 0,3l

  11%EPM, 4,5%VOL., 

TVARG ČERNÁ 14%

Černé speciální pivo, které vyniká v chuti svou plností. Pivo se vyznačuje hořkostí chmele z tršické oblasti, kterou vystřídá jemná vyvážená sladovost. Po napití se rozvinou čokoládové až kávové tóny.

KEG SUD 50L, 30L, 20L

SKLENĚNÁ LÁHEV 0,75l, 0,3l

14% EPM, 6% VOL.

TVARG IPA 14%

India Pale Ale je svrchně kvašený speciál. V chuti s výraznou chmelovou hořkostí a intenzivním aroma. Jeho původ sahá do historie Britského impéria, do doby rozkvětu koloniální Indie.

KEG SUD 30L, 20L

SKLENĚNÁ LÁHEV 0,75l, 0,3l

14% EPM, 6,2% VOL.

LIMITOVANÁ EDICE

TVARG VÁNOČNÍ 12% SE SKOŘÍCÍ 

Vánoční je spodně kvašený ležák v limitované edici. Uvařen tradiční metodou s využitím kvašení na otevřené spilce. Je určen pro zimní měsíce ke svátečnímu rodinnému posezení spolu s dobrým jídlem.

KEG SUD 50L, 30L, 20L

SKLENĚNÁ LÁHEV 0,75l, 0,3l

  12% EPM, 5% VOL

CHCETE VĚDĚT CO JE U NÁS NOVÉHO ?

PIVOVARSKÁ 899, VELKÁ BYSTŘICE

© 2020 by TAVORETUS a.s.